گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > گشایش دفتر یادبود شهدای حمله تروریستی در تهران در سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان


  چاپ        ارسال به دوست

گشایش دفتر یادبود شهدای حمله تروریستی در تهران در سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان

 

گشایش دفتر یادبود شهدای حمله تروریستی در تهران در سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان

 دفتر یاد بود شهدای حمله های تروریستی روز 17 خرداد( 7 ژوئن سالجاری) به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره ) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در تهران که بر اثر آن 17 نفر کشته و تعداد 56 نفر دیگر مجروح شدند امروز در  محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه گشایش یافت.

 صبح امروز نمایندگان سفارت های خارجی مقیم تاجیکستان، سازمان های بین المللی و منطقه ای، نخبگان، روسای احزاب، تعدادی از مدیران مطبوعات و مقامات این کشور با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران آمده، مراتب تسلیت و همدری خود را برای این حادثه تاسف بار با مردم شریف ایران به سفیر جمهوری اسلامی ایران ابراز داشتند.  قائم مقام وزیر امور خارجه تاجیکستان به نمایندگی از دولت این کشور، تعدادی از نخبگان، هنرمندان و شعرای تاجیک ونیز سفرای کشورهای آلمان، انگلستان، پاکستان، قزاقستان، قرقیزستان ترکمنستان، ترکیه، بلاروس، هند، نماینده دفتر اتحادیه اروپا، ژاپن، افغانستان و دیپلماتهای سایر سفارت خانه های مقیم ضمن امضای دفتر یادبود این واقعه در خصوص ابعاد آن با سفیر جمهوری اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

 علاوه بر این طی چند روز گذشته تعدادی از مردم و نخبگان بصورت جداگانه از شهرها و نواحی تاجیکستان بصورت تلفنی مراتب تسلیت و همدری خود را به سفیر و دیپلماتهای کشورمان در دوشنبه اظهار نمودند. 

 جناب آقای امامعلی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان نیز روز 8 ماه می سالجاری در پیامی به عنوان آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران پیام تسلیت ارسال داشتند. 

 بازتاب های مطبوعاتی در تاجیکستان نشان از محکومیت این اقدام تروریستی و اظهار تنفر نسبت به این اقدامات دشمنانه است. قاسم بیک محمد تحلیل گر مسایل سیاسی تاجیک امروز در مصاحبه ای در رابطه به حمله های انتحاری به پارلمان و حرم حضرت امام ( ره ) در تهران گفت : حمله اخیر که گروه «دولت اسلامی»آن را به عهده گرفته است، یک نوع جبران شکست این گروه از سوی ایران می‌باشد. به تأکید این تحلیلگر از زمان شروع ناآرامی ها در کشورهای خاور میانه، ایران از امن ترین کشورهایی منطقه به حساب می‌رفت. 

 در عین زمان ایران یکی از کشورهای کلیدی در مبارزه علیه تروریسم در عراق و سوریه می‌باشد. گروه های تروریستی و مخصوصا داعش قبلاً نیز هدف ناآرام کردن ایران را داشتند و نیروهای قدرتی ایران همیشه برای مقابله با این گروهها آماده بودند.

 

 

 


١٩:٠٠ - 1396/03/19    /    شماره : ٤٥٩٥١٠    /    تعداد نمایش : ٢٧١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران